Jakie ubranka dla noworodków wybierać?

Każda mama na okres ciąży i pierwszych miesiącach po porodzie dziecka skupia się wyłącznie na nim. Kompletując wyprawkę dla noworodka łatwo dać się ponieść emocjom i entuzjastycznie zakupić nie to, czego dziecko naprawdę będzie potrzebować i z czego może korzystać.

Odpowiednie materiały

Mimo, iż każdy wie, że skóra noworodka jest dużo delikatniejsza niż skóra dorosłego człowieka, to jednak często zapominamy o tym w kontekście ubrań. Same kosmetyki hipoalergiczne nie wystarczą, aby maluszek nie miał problemów z alergiami skórnymi czy podrażnieniami. Dlatego w pierwszych miesiącach życia dziecka najlepiej odpuścić sobie piękny wygląd na rzecz delikatnych i naturalnych tkanin.

Najlepiej, jeśli zdecydujemy się na ciuszki z bawełny certyfikowanej. Dzięki temu oznaczeniu mamy pewność, że do produkcji odzieży nie użyto żadnych związków niebezpiecznych dla dziecka. Wybierając kolory, stawiajcie na te jasne - niektóre barwniki są uczulające. Również śnieżnobiała biel może uczulać, jeśli jest barwiona chlorem, dlatego najbardziej trafne są po prostu jasne, pastelowe kolory.

Ubranka dla dziecka nie powinny mieć żadnych twardych szwów, suwaków i guzików na plecach(ani nigdzie, gdzie mogą się wbijać w skórę i podrażniać) oraz aplikacji, które mogą powodować poparzenia lub też trafić do buzi dziecka (np. koralików czy innych niebezpiecznych przyszytych elementów).

Funkcjonalność

O tym, że wygląd to nie wszystko przekonacie się naprawdę bardzo szybko. W poporodowym szale najbardziej przydatne okażą się ciuszki, które są łatwe w zakładaniu, czyszczeniu i nie generują dodatkowych kłopotów. Dlatego bardzo ważne jest by wybierać odzież rozpinaną w każdym możliwym miejscu. Szczególnie przydatne są rozpięcia na pieluszce, jednakże te na całej długości ciała a nawet na rękawkach są dodatkowym atutem. Przekładanie ciuchów przez głowę jest nie tylko denerwujące dla noworodka, ale także stwarza ryzyko uszkodzenia jeszcze miękkiej główki, więc warto zaoszczędzić sobie i dziecku tego stresu.

Sklep z ubrankami Lencia.pl oferuje szeroki wybór kaftaników, śpioszków, body, zabawek i wielu innych. Zobacz!

Dzieci często się brudzą i jest to oczywistość. Dlatego jeśli masz możliwość wybieraj ubranka, które nie wymagają prasowania lub też pozbawienie ich zagnieceń nie trwa zbyt długo, bo czasu na pewno będzie niewiele. Równie istotne jest aby wielokrotnie prane ubranka nie ścierały się i aby plamy nie pozostawały na nich na zawsze, ale o tym przekonasz się już w użytkowaniu.

Co kupić?

Pozostaje jeszcze kwestia zakupów. To co musisz wziąć pod uwagę, to porę roku o jakiej dziecko przyjdzie na świat. Jeśli będzie to okres wiosenny i letni, wtedy nie ma sensu zaopatrywać dziecka w grube, zimowe ciuszki, bo do tego czasu z pewnością jeszcze urośnie. Nie przesadzajmy też z kupowaniem ubranek na spacerki, bo na początku i tak będziecie w domu i to te codzienne ciuszki będą najbardziej potrzebne. To, co dziecku przyda się najbardziej to body, pajacyki i śpiochy. Nie zapominaj także o rękawiczkach, dzięki którym dziecko nie zrobi sobie krzywdy paznokciami.

Jak widać, wyprawkę dla noworodka najlepiej kompletować po rozsądnym przemyśleniu dziecięcych potrzeb.

No Comments Yet.

Leave a comment