Co naprawdę kobiety wiedzą o swoich ukochanych butach?

Wiele kobiet kocha buty tak bardzo, że prawie nigdy nie może przejść obok sklepu obuwniczego bez przekroczenia jego progu. Dlatego większa część kobiet posiada w swojej szafie wiele fasonów, kolorów i rodzajów butów.

W X wieku mężczyźni, którzy jeździli konno, potrzebowali butów, aby móc utrzymać nogę w strzemionach. Może ktoś kiedykolwiek zastanawiał się, dlaczego buty kowbojskie mają obcasy? A dlatego że, ponieważ posiadanie koni było oznaką bogactwa, obcasy stały się znacznikiem arystokracji i wysokiej pozycji społecznej, a nie płci.

Buty na platformach były noszone przez Greków aktorów w celu oznaczenia statusu

Kiedy starożytni Grecy wystawiali inscenizacje, kostiumy miały kluczowe znaczenie dla odbiorców w identyfikowaniu postaci. Aktorom tragicznym potrzebne były buty o nazwie koturny lub buty platformowe, aby symbolizować ich wyższość nad komikami, którzy nosili zwykłe płaskie obuwie.

Adidasy dostały taką nazwę, ponieważ ich gumowe podeszwy nie powodują głośnych dźwięków podczas chodzenia. Kobiety chętnie korzystają z tego rodzaju obuwia, ponieważ nadają się na różne okazje. Świetnie wyglądają ze spodniami dżinsowymi lub do dresów treningowych.

Czerwona podeszwa butów na obcasie jest inspirowana rysunkiem Andy Warhola

Według dziennikarzy w 1993 roku, dyktator mody chciał zrobić buty inspirowane rysunkiem "Kwiaty" Warhola. Kiedy pojawił się prototyp buta, był z niego zadowolony, ale nadal nie mogły one wystarczająco mocno wstrząsnąć jego emocjami. Rozejrzał się, więc dookoła i zobaczył, że asystentka maluje paznokcie na czerwony kolor. Złapał ten lakier i pomalował nim czarną podeszwę buta. Odtąd czarne czółenka a nawet szpilki są modne właśnie z czerwoną podeszwą.

Różne rodzaje obuwia dla kobiet, dzieci i mężczyzn dostępne są na stronie https://www.buty360.pl/ - zapoznaj się z ofertami

Wysokość wynagrodzenia może określać rodzaj butów, które noszą kobiety do pracy

Według ankiety przeprowadzonej w 2013 roku wśród 6 750 kobiet 71 procent badanych kobiet, które zarabiają mniej niż 3000 złotych miesięcznie, nigdy nie nosiły szpilek do pracy, a 21 procent kobiet, które zarabiały 5000 złotych i więcej nosiły szpilki do pracy każdego dnia.

W uzależnieniu kobiet od butów jest coś więcej niż tylko próbowanie nadążania za trendami

W wywiadzie z 2010 roku w czasopiśmie o modzie eksperci wypowiadali się o nieodpartej chęci nabywania kolejnego obuwia przez płeć piękną. Stwierdzili oni, że, uzależnienie kobiet od kupowania butów wyzwala obszar w przedniej części korowej mózgu zwany punktem zbierania. Buty są kolekcjonerskie, ale czy kobiety zdają sobie sprawę, że postrzegają je w ten sposób. Kobiety lubią ustawiać swoje buty na bardzo zorganizowanych półkach i przyglądać się im nawet każdego dnia.

Audrey Hepburn mogłaby być uznana za przynoszącą modę na noszenie mokasynów

Doskonała aktorka Hepburn potrafiła sprawić, że buty wyglądają tak samo dobrze na kobietach, jak na mężczyznach. Wall Street zauważa, że Audrey Hepburn, w filmie "Zabawna buzia", wzbogaciła swoją popularność o buty do spodni, nosząc je w tym filmie z 1957 r. Od tamtej pory mokasyny dla kobiet robią furorę.

No Comments Yet.

Leave a comment