Komputerowa rozrywka i jej przyszłość

Duża liczba osób w dalszym ciągu myśli, że gry to szkodliwość i to oczywiście one sprawiają, że ludzie młodzi czynią przestępstwa. Jest to moim zdaniem niesamowicie dziwne, albowiem polska specjalizacja gier komputerowych niezmiernie energicznie się rozwija, a inni ludzie nie przeszkadzają sobie w określaniu takich czy też innych negatywnych sądów czy też opinii.

Ostatnio niesłychanie dużo zagrywam się w postapokalipsę. Z pewnego względu gry mi się podobają - może dlatego, że co poniektóre z nich zdają się wieszcze? Nade wszystko raczej to najbardziej mnie do nich przyciąga. Może to być trochę dziwne, ale lubię rozpoznawać opuszczone i zrujnowane uniwersa, poszukiwać surowców, które pozostały lub ważnych składników, napotykać na zorganizowane w jakiś sposób szajki i prowadzić rozmowę z nimi, dokonywać transakcji. To wszystko wydaje mi się możliwym scenariuszem w obliczu zagłady cywilizacyjnej, takiej jak totalny konflikt atomowy, uderzenie kosmicznego obiektu na błękitną planetę lub powstanie nowej, zatrważającej oraz nieuleczalnej choroby.

Gry komputerowe zapewniają nam krótki moment utożsamienia się z herosem szczególnie z takich uniwersów, a także doświadczyć jego historii. Ja przeważnie gram tak, że albo utożsamiam się z śmiałkiem oraz biorę te decyzję, które w mojej opinii są dobre i które najprawdopodobniej ja bym je przedsięwziął w podobnych ograniczeniach, albo nakreślam w wyobraźni osobowość protagonisty i zachowuję się właściwie do jego charakteru.

Jestem zmuszony przyznać, że w taki sposób można grać o wiele ciekawiej, chociażby w tytuły z rodzaju role-playing game. W takich przypadkach światy te są w stanie w gruncie rzeczy pochłonąć - mój wzór wydaje się tu perfekcyjny, dlatego że przejście czterech części gry ze każdymi deelcekami (wsiąknąłem w to do cna) zajęło mi niemal rok. Dwanaście miesięcy ciśnięcia w w zasadzie jedną pozycję!

Oczywiście polecam wszystkim ludziom zabawę z grami komputerowymi. To nie tak, jak słyszymy i czytamy w mediach - siedzenie przed konsolą w granicach zdrowego rozsądku może przynieść masę zysków. Dla dzieci jest to przykładowo obcy język, bowiem za sprawą grania w pozycje są one w stanie w szybszy sposób przyuczyć się go. Znam dużo graczy, którzy właśnie tym sposobem nauczyli się obcego języka, wskutek czego ich przyszła nauka była bardziej owocna!

No Comments Yet.

Leave a comment