Milionerzy – czyli dawka wiedzy dla każdego

Polacy jest to naród, który uwielbia zasiadać wieczorem przed ekranem telewizora i śledzić losy bohaterów swoich ulubionych seriali, czy też oglądać różnego rodzaju reality-show, czy programy, w których udział biorą gwiazdy, bądź zwyczajni ludzie.

Programem, który przed laty gromadził wielką widownię przed ekranami, w niedalekiej przeszłości, powrócił wyczekiwany po bardzo długiej przerwie. Co więcej program ten zyskał nadzwyczajną popularność w naszym kraju, powstało mnóstwo gier i teleturniejów, które zasadami przypominały osławionych "Milionerów".

Milionerzy jest to teleturniej emitowany w Polsce przez telewizję TVN od 3 września 1999 roku do 26 stycznia 2003 roku, od 19 stycznia 2008 roku do 19 grudnia 2010 roku oraz od 9 lutego 2017 roku. Utworzony został on na wzór brytyjskiego formatu noszącego tytuł - Who wants to be a Milionaire ? . Główną nagrodą w wersji polskiej jest milion zł. W roli prowadzącego występował od początku Hubert Urbański. Łącznie 688 odcinków teleturnieju licząc do 2010.

Średnia oglądalność programu wyniosła ok. 2 ,5 mln widzów. Po przejściu prowadzącego do TVP zdecydowano o zaprzestaniu zlecania dalszej produkcji formatu. Z początkiem grudnia 2016 roku pojawiły się informacje odnośnie powrotu Milionerów do telewizji. Zainteresowane powrotem programu były TVP, Polsat oraz TVN. 5 grudnia 2016 telewizja TVN potwierdziła, iż od lutego 2017 Milionerzy powrócą. Doniesienia stały się faktem, obecnie program nadal jest emitowany.

Jeśli chodzi o główną wygraną  w programie padła ona  tylko raz – w odcinku numer 662 wyemitowanym 28 marca 2010 roku.

Jakie są zasady gry? 

Wszystkie podstawowe oraz główne oraz zasady gry teleturnieju są odwzorowywane na podstawie reguł pierwotnego  brytyjskiego programu Who Wants to Be a Millionaire?

Aby dostać się etapu właściwego teleturnieju zawodnik kwalifikuje się poprzez rundę eliminacyjną, określaną popularnie kto pierwszy, ten lepszy, w której na początkowo brało udział 10 osób, jednak od 2017 roku jest to 6 osób. W latach 2008–2010 oraz  od 2017, by  wygrać główną nagrodę, której wartość wynosi 1 000 000 zł, gracz musi poprawnie odpowiedzieć poprawnie na aż 12 pytań.

Jakimi kołami ratunkowymi dysponuje gracz? 

  • 50:50 - pół na pół
  • Pytanie do publiczności;
  • Telefon do przyjaciela

Jest to niezwykły program, w którym to ludzie zmagają się z przeróżnymi pytaniami, pochodzącymi z różnych dziedzin, od polityki, przez nauki ścisłe, czy też historię, poprzez sport, rozrywkę oraz ludzką codzienność, nie ma reguły odnośnie tego, jakie pytania są zadawane przy konkretnych progach, nie stosuje się tam poziomu trudności, z trudnym pytaniem można zmierzyć się na początku, by w końcowej fazie usłyszeć zdecydowanie łatwiejsze, bądź  odwrotnie.

Formuła programu jest bardzo przyjazna i ciekawa, z zaciekawieniem śledzą ją zarówno młode osoby, jak i przedstawiciele starszych pokoleń, można dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy, których nie dowiemy się ani w szkole, ani podczas czytania książek, program daje nam bardzo wszechstronną wiedzę z różnych dziedzin, czyniąc nas mądrzejszymi.

Popularne seriale i filmy możesz obejrzeć na stronie http://www.kinoman.co/ - zostań prawdziwym kinomanem i oglądaj to, co chcesz.

No Comments Yet.

Leave a comment