Jak uchronić się przed próchnicą?

Próchnica jest najczęściej spotykaną dolegliwością stomatologiczną w dzisiejszych czasach. Najbardziej narażone na nią są dzieci, dla których słodycze stanowią nieodłączną część codziennego posiłku. Mimo to także dorośli bardzo często borykają się z tym problemem. W jaki sposób można uchronić się od próchnicy?

Prawidłowa higiena

Bez wątpienia przykładna profilaktyka zdrowia zębów i kondycji dziąseł jest przydatna w ochronie przed próchnicą. Regularne wizyty u stomatologa, a tym samym kontrola i monitorowanie stanu własnej jamy ustnej pomoże w szybkim reagowaniu na powstawanie próchnicy.

Prawidłowa higiena jamy ustnej, a co za tym idzie, odpowiednia profilaktyka ogranicza się do trzech elementów. Pierwszym z nich jest szczoteczka do zębów oraz metody poprawnego szczotkowania. Drugi stanowi wybór odpowiedniej pasty, która powinna zapewnić kompleksową ochronę jamy ustnej. Trzeci to korzystanie z nici dentystycznych. O ostatnim elemencie niestety wielu zapomina, przypominając sobie o nim dopiero na fotelu stomatologicznym.

Rano i wieczorem

Szczotkowanie zębów - by było wartościowe i korzystne - musi odbywać się co najmniej dwa razy na dzień z dobraniem właściwej metody szczotkowania. Po nim powinno nastąpić dokładne czyszczenie zębów z wykorzystaniem nici dentystycznych. Pozwoli to usunąć zalegające w szczelinach i trudno dostępnych miejscach resztki jedzenia, które przyczyniają się do powstania próchnicy i gromadzą szkodliwe bakterie.

Leczenie

W przypadku powstania próchnicy pomimo prawidłowej higieny i profilaktyki jamy ustnej warto zgłosić się na wizytę do lekarza. Stomatolog w Pruszkowie zajmuje się między innymi leczeniem próchnicy. Jednak w jego bogatej ofercie znajdziemy o wiele więcej usług – od stomatologii estetycznej po ortodoncję. Przykładnie wykwalifikowani pracownicy są w stanie sprostać nawet bardzo ciężkim i skomplikowanym przypadkom stomatologicznym. Indywidualne podejście do klienta umożliwia profesjonalne leczenie i wyjście naprzeciw jego oczekiwaniom i wymaganiom, co z pewnością korzystnie wpłynie na zadowolenie z leczenia.

No Comments Yet.

Leave a comment